app-logo
app-logo
O nas
Nasze usługi
Porady
Kontakt

Masz pytania lub wątpliwości?

Zadzwoń.

Pracujemy 7 dni w tygodniu:

pn-pt w godz. 07.00-22.00

sb-nd w godz. 08.00-22.00

Serwis AGD | 4 min

Pralka Gorenje – kody błędów (ich znaczenie i naprawa)

Opublikowano

Kody błędów w pralkach Gorenje to specjalne oznaczenia, których zadaniem jest poinformowanie użytkownika o wystąpieniu konkretnego problemu. Pralki Gorenje to nowoczesne sprzęty charakteryzujące się funkcjonalnością, oryginalnym designem i zaawansowanymi systemami. Uszkodzenie któregoś podzespołu powoduje pojawienie się na wyświetlaczu kodu błędu. Co oznaczają? 
 

Pralki Gorenje - sprzęt, który warto mieć!
 

Pralki Gorenje to urządzenia AGD produkowane przez słoweńską markę, która cieszy się ogromną popularnością w polskich domach. Firma Gorenje powstała w 1950 roku i na przestrzeni lat jest ceniona za sprzęty gospodarstwa domowego, które wyglądają nowocześnie, są funkcjonalne, trwałe i wyposażone w zaawansowane funkcje. Pralki Gorenje słyną z niezawodności, która jest kluczowa podczas codziennej eksploatacji. 
 

Jak działają kody błędów w pralkach Gorenje?
 

Kody błędów to specjalne oznaczenia, która pojawiają się w panelu sterowania. Ich zadaniem jest poinformowanie użytkownika o potencjalnej usterce. Pojawienie się konkretnego kodu jest często kluczowe, by poprawnie przeprowadzić diagnostykę i prace naprawcze.

Działanie kodów błędu bazuje na:

 

 • Detekcji problemu - pralka marki Gorenje to nowoczesne urządzenie wyposażone w liczne czujniki i systemy monitorujące i wspierające cykle pracy. Jeśli czujnik wykryje nieprawidłowe działanie któregoś elementu, system wygeneruje specjalny kod. 
 • Wyświetlenie kodu - oznaczenie składające się z liter i cyfr pojawia się na wyświetlaczu pralki. Dodatkowo w zależności od modelu może pojawić się odpowiedni komunikat dźwiękowy. 
 • Informacja - kod błędu to zaszyfrowana informacja, która mówi o konkretnym problemie. Znajomość kodów pozwala szybko namierzyć usterkę. 
   

Dlaczego nie warto ignorować kodów błędów w pralkach Gorenje?
 

Kody błędów w pralkach Gorenje to ważne informacje, które w wielu przypadkach umożliwiają szybką diagnostykę problemu bez konieczności rozkręcania pralki i szukania przyczyny „na ślepo”. Znajomość kodów błędów pozwala szybko i efektywnie przeprowadzić prace naprawcze, co w praktyce oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Wyświetlenie odpowiedniego oznaczenia to doskonały środek prewencyjny, który sprawia, że wczesne wykrycie usterki pozwala uniknąć innych bardziej poważnych awarii. 
 

Pralka Gorenje błąd PF - nie ignoruj tego kodu!
 

Producent pralki za pomocą błędu PF informuje o problemach związanych z zasilaniem pralki. Najczęstszą przyczyną jest przerwa w zasilaniu lub usterka modułu zasilania. Co zrobić? Na początek sprawdź, czy pralka jest prawidłowo podłączona do prądu i zresetuj urządzenie. Gdy to nie pomaga - skontaktuj się z serwisantami z naprawa.pl
 

Pralka Gorencje błąd E07 - sprawdź drożność odpływu!
 

Kod błędu E07 lub E7 (w zależności od modelu pralki) wskazuje na problemy z odpompowaniem wody. By przywrócić pralce prawidłowe działanie, należy m.in. sprawdzić filtr wody, wąż odprowadzający wodę oraz drożność odpływu. Gdy jeden z tych elementów nie działa prawidłowo, wówczas moduł sterujący uruchamia procedurę wyświetlania błędu. 
 

Pralka Gorenje kod błędu E5


 

Najpopularniejsze kody błędów w pralkach Gorenje
 

Eksperci z naprawa.pl specjalizujący się w serwisowaniu pralek marki Gorenje przygotowali krótką listę oznaczeń poszczególnych kodów. Ich znajomość pozwala na szybką reakcję w razie niespodziewanej awarii. Do najpowszechniejszych kodów, które mogą pojawić się na wyświetlaczu pralki, zaliczyć można:
 

 • Pralka Gorenje błąd E0 lub E00 - to błąd związany z nieprawidłowymi ustawieniami pralki. Często wystarczy jeszcze raz ustawić odpowiedni program piorący, by kod przestał się wyświetlać.
 • Pralka Gorenje błąd E3 - oznacza problemy z prawidłowym napełnieniem wody. Tutaj należy sprawdzić, czy zawór wlotowy jest otwarty, filtr czysty oraz czy wąż odpowiedzialny za odprowadzenie wody nie jest nigdzie zgięty lub niedrożny. 
 • Pralka Gorenje błąd E4 - wskazuje na problem z czujnikiem poziomu wody. Może to oznaczać, że czujnik jest uszkodzony lub zanieczyszczony.
 • Pralka Gorenje błąd E5 - możne oznaczać uszkodzenie grzałki pralki, któregoś elementu grzewczego lub czujnika temperatury. 
 • Pralka Gorenje błąd F4 - pojawia się bardzo często po zakończeniu programu prania. Informuje o tym, że woda w zbiorniku pralki nie nagrzewa się w odpowiednim czasie.
 • Pralka Gorenje błąd F7 - wskazuje na usterkę związaną z nieprawidłowym odpompowanie brudnej wody. 
 • Pralka Gorenje błąd F3 - informuje o specyficznej usterce polegającej na braku sygnału technogeneratora silnika napędowego.
 • Pralka Gorenje błąd E02 - to problem dotyczący blokady drzwiczek pralki. Często wystarczy sprawdzić, czy drzwiczki pralki zostały prawidłowo zamknięte. 
 • Pralka Gorenje błąd F5 - wyświetla błąd opróżniania komory.
 • Pralka Gorenje błąd E10 - wskazuje na błąd czujnika poziomu wody.
 • Pralka Gorenje błąd E7 - występuje, gdy sprzęt ma problem z odpompowaniem wody. Pod kątem drożności należy sprawdzić odpływ, wąż oraz filtr pompy. 
   

Kody błędów w pralkach Gorenje to rozwiązanie, które pozwala utrzymać sprzęt w dobrej kondycji. Dzięki kombinacji liter i cyfr można szybko zidentyfikować i rozwiązać problemy. Jeśli usunięcie usterki jest dla Ciebie trudne — skontaktuj się z naszymi fachowcami, których znajdziesz w zakładce serwis AGD, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie sprawnie namierzyć awarię i usunąć ją z pomocą profesjonalnego sprzętu.

 

Co możemy dla Ciebie naprawić?

Kod pocztowy
Wybierz usługę